pracować przy maszynie

Dzień dobry,

Która z poniższych wersji jest wersją poprawną: „pracować na maszynie” czy „pracować przy maszynie”?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Opublikowano:

Jeśli nasza praca polega na obsłudze jakiejś maszyny, to powinnyśmy użyć połączenia wyrazowego pracować przy maszynie. Przyimek na sugerowałby nam miejsce znajdowania się osoby podczas wykonywanej pracy.

Katarzyna Burska

Opublikowano: Jakub Mokrzki

Zakład Współczesnego Języka Polskiego
Instytut Filologii Polskiej i Logopedii UŁ
Poradnia językowa
ul. Pomorska 171/173
90-236 Łódź

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR